| Знайомство із художнім ткацтвом і килимарством |
|
|
| 26.07.2007 | |
|
Мета: розкрити красу
тканих і килимових виробів, збагатити знання про мистецтво ткацтва і килимарства;
викликати інтерес до різних видів народних ремесел; виховувати естетичний смак,
потяг до прекрасного; зацікавити дошкільників історією краю і життям минулого.
Обладнання: ткані верети, доріжки, килими, рушники тощо. Підготовча робота: екскурсія до художнього салону, магазину сувенірів та ін. Розгляд тканих і килимових виробів.
Хід заняття Кімната або зал прикрашені килимами, веретами, тканими доріжками, рушниками. Діти разом з вихователем підходять до кожного виробу, милуються ним і описують. Після цього сідають на застелені веретами бенкетки або лавки так, щоб усі ткані та килимові вироби були у них перед очима. Розповідь вихователя. Не те дороге, що із щирого золота зроблене, а те, що руками доброго майстра змайстроване. Подивіться на вироби. Чи подобаються вони вам? Чому такий гарний і барвистий килим? Ці гарні кольори люди позичали з усього, на що дивилися: зелений колір — від травички зеленої; червоний — від квітів, що так гарно пломеніють у полі, в садку, на клумбах; золотаво-жовтий — від достиглих колосків жита і пшениці; блакитний — від неба синього; чорний колір подарувала нічка, а білий — день. Педагог розповідає про мистецтво ткацтва, килимарства, проводить дидактичну гру «До чого доторкнулась паличка чарівника». Діти мають назвати виріб і описати. Підсумкова бесіда з вихованцями про ткацтво та килимарство. Примітка.
|
| < Пред. |
|---|



